Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pielęgnacja cery naczynkowej

5 kwietnia 2017

Problemem wielu pań jest cera wrażliwa i naczynkowa – zaczerwienienia i pajączki są powodem codziennego dyskomfortu. Nieprzyjemne objawy nasilają się zwłaszcza latem, kiedy pod wpływem wysokich temperatur naczynka zaczynają dodatkowo się rozszerzać. Jedynym rozwiązaniem jest wówczas szczególnie uważna pielęgnacja zgodnie z zaleceniami dermatologów.

Łagodne traktowanie
Ze skórą naczyniową należy obchodzić się delikatnie – przede wszystkim nie narażać jej na duże wahania temperatury. Niewskazane są zatem wizyty w saunie oraz naprzemienne zimne i gorące prysznice. Woda powinna być letnia, a używany ręcznik delikatny.
Na kondycję skóry wpływa także nasz sposób odżywiania i nie jest to wyłącznie powtarzany frazes. Wykluczenie alkoholu, gorących napojów oraz pikantnych potraw może realnie wpłynąć na wygląd skóry. Wsparciem dla niej będą natomiast wszystkie produkty o dużej zawartości witaminy C – dzięki niej naczynka ulegają uszczelnieniu. Warto postawić na cytrusy i inne kwaśne owoce – na przykład porzeczki. Korzystna będzie także witamina K, której źródłem jest szpinak.

Odpowiednie kosmetyki
Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem kosmetyków dedykowanych skórze wrażliwej i naczynkowej. Z pewnością warto po nie sięgnąć – w swojej ofercie tego rodzaju produkty mają największe firmy kosmetyczne: Eris, Iwostin, Bielenda czy Clarins. Duże zróżnicowanie cenowe pozwoli każdej kobiecie na dobór odpowiednich kosmetyków. Z pewnością w naszej łazience nie może zabraknąć kremu nawilżająco-odżywczego i kremu w wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Uzupełnieniem pielęgnacji może być maseczka oraz serum. Ostrożności wymaga natomiast korzystanie z peelingów. Skóra wrażliwa źle reaguje na częste mechaniczne usuwanie martwego naskórka, ponieważ zawsze jest to zabieg dość inwazyjny. Posiadaczki cery naczynkowej na peeling enzymatyczny mogę sobie pozwolić nie częściej niż raz na dziesięć dni.
Wybierając kosmetyki dla cery wrażliwej, warto oprócz sugestii na opakowaniu kierować się także składem. Pożądane będą wyciągi z miłorzębu, arniki i kasztanowca oraz witamina C. Producenci chętnie wykorzystują naturalne składniki - maseczka Blossom Phenome ma w swoim składzie płatki róż, natomiast maseczka firmy Bielenda wyciąg z kasztanowca oraz ginko bilioba. Ich regularne stosowanie pomaga zmniejszyć zaczerwienienia oraz wzmocnić naczynka krwionośne.