Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kosmetyki dla skóry wrażliwej

5 kwietnia 2017

Właścicielki wrażliwej skóry starają się złagodzić nieprzyjemne dolegliwości dzięki kosmetykom. Jednak ich niewłaściwy dobór może stać się powodem zaostrzenia objawów – niektóre składniki popularnych kremów, mydeł i maseczek powodują uczulenia, nasilają uczucie swędzenia i wysuszają. W tych przypadkach kosmetyki trzeba dobierać bardzo ostrożnie i indywidualnie. Warto wypróbować zwłaszcza preparaty hipoalergiczne, stworzone specjalnie z myślą o cerze wrażliwej i skłonnej do alergii.

Czym wyróżniają się kosmetyki hipoalergiczne?
Firmy kosmetyczne dbają o to, aby do każdego typu skóry stworzyć specjalnie dobraną gamę kremów, maseczek i toników. Dzięki temu mogą odpowiedzieć na różne potrzeby klientek. Wiele kobiet skarży się na nadwrażliwość cery i z myślą o nich powstały kosmetyki hipoalergiczne czyli bardzo delikatne preparaty, w którym wyeliminowano możliwe substancje drażniące. Ich zadaniem jest także łagodzenie podrażnień, zapewnienie równowagi i odbudowanie warstwy lipidowej skóry. Rynek kosmetyków hipoalergicznych stale się powiększa – dzięki temu mogę one odpowiadać konkretnym potrzebom i na przykład redukować zmarszczki czy przeciwdziałać powstawaniu pajączków. Producenci oferują nie tylko produkty typowo pielęgnacyjne, ale także kosmetyki do makijażu. Dzięki temu panie borykające się z nadwrażliwością skóry nie muszą rezygnować z podkładu lub tuszu.

Skład kosmetyków hipoalergicznych
Orientacja w pojawiających się na etykietach składnikach kosmetyków jest kluczowa dla posiadaczek skóry wrażliwej. Dzięki temu będą mogły unikać komponentów, które niekorzystnie działają na ich cerę. W produktach hipoalergicznych z zasady ograniczono lub całkowicie wyeliminowano najpopularniejsze składniki drażniące: barwniki, konserwanty, alkohol, substancje zapachowe. Zamiast nich do przygotowania kosmetyku wykorzystano ingrediencje o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Podstawą produktów marki Avène jest na przykład woda termalna. Niezwykle ważne jest także zachowanie odpowiednich standardów podczas produkcji kosmetyków. Firma Avène posiada niezbędne atesty, a jej wyroby są przebadane dermatologicznie. Daje to użytkowniczkom gwarancję najwyższej jakości. Szeroka gama kosmetyków hipoalergicznych obejmuje na przykład kremy nawilżająco-ochronne z filtrami UV, produkty do delikatnego oczyszczania skóry oraz przywracające równowagę i regenerujące maseczki.