Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wskazania i przeciwskazania mezoterapii

5 kwietnia 2017

Mezoterapia to bardzo popularna grupa zabiegów w szybki sposób poprawiających wygląd twarzy, dłoni i ciała. Najpopularniejsze są zabiegi z wykorzystaniem drobnych igieł stosowanych do mikronakłuć (tzw. mezoterapia igłowa) lub całkowicie bezinwazyjne metody wykorzystujące działanie prądu elektrycznego (tzw. meoterapia bezigłowa). Panie szczególnie chwalą sobie fakt, iż jest to działanie niechirurgiczne, a mimo to przynoszące zadowalające efekty. W głąb skóry wprowadzane są substancje, które mają za zadanie ją zregenerować i odżywić, co przekłada się na lepsze napięcie.

Wskazania do zabiegu
Do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się najczęściej osoby skarżące się na utratę jędrności skóry, jej odwodnienie oraz widoczne zmarszczki. W tych przypadkach wskazane jest zastosowanie mezoterapii – zabieg może być wykonany na twarzy, ale także na dłoniach. Inne problemy, w których rozwiązaniu pomocna może być ta metoda, to rozstępy oraz cellulit. Gwałtowana utrata wagi, ciąża, siedzący tryb życia oraz niewłaściwa dieta sprawiają, że skóra traci jędrność – szczególnie widoczne jest to na udach, pośladkach oraz brzuchu. Dzięki mezoterapii możliwe jest rozbicie podskórnych komórek tłuszczowych, co ma kluczowe znaczenie w walce z cellulitem.
Nie tylko panie korzystają z usług lekarzy dermatologów, coraz częściej gabinety odwiedzają również panowie. W ich przypadku wskazaniem do wykonania zabiegu mezoterapii są pierwsze oznaki łysienia i osłabienie włosów. Problem ten pojawia się nawet u młodych osób i warto przeciwdziałać jego pogłębieniu.

Przeciwwskazania
Mimo iż mezoterapia cieszy się dużą popularnością i nie jest zabiegiem chirurgicznym, istnieją przypadki, w których nie powinna być wykonywana. Uważać powinny zwłaszcza kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Innym istotnym przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe oraz cukrzyca. Problemem będą także wszystkie stany zapalne skóry, infekcje bakteryjne oraz grzybicze – nawet pojawiająca się często opryszczka. Wykonanie zabiegu uniemożliwi też przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych.
W trakcie mezoterapii wykorzystuje się różne preparaty, które podobnie jak składniki zawarte w kosmetykach mogą uczulać. Alergie to poważne przeciwwskazanie i nie można go ignorować, bo zamiast pozytywnego efektu, skóra może zareagować zaczerwienieniem, opuchlizną i pogorszeniem jej ogólnego stanu.