Trwa ładowanie proszę czekać ...

Na czym polega laserowe usuwanie blizn

5 kwietnia 2017

Zabiegów, które mają za zadanie poprawić wygląd skóry jest obecnie bardzo dużo – część z nich opiera się na aktywnym działaniu preparatów zawartych w kosmetykach, inne wykorzystują specjalistyczne urządzenia. Jednak walka z bliznami jest trudniejsza, niż chęć ogólnej poprawy kondycji skóry. Ich obecność – szczególnie na twarzy – jest sporym problemem i powoduje duże poczucie dyskomfortu. Blizny mogą pojawić się w następstwie urazów, operacji lub być wynikiem ostrego trądziku. Skutecznym sposobem na uczynienie ich mniej widocznymi jest terapia z wykorzystaniem lasera.

Jak działa laser?
Laser jest wykorzystywany w medycynie estetycznej nie tylko do likwidowania blizn, ale także poprawy elastyczności skóry, spłycenia zmarszczek czy redukcji pękających naczynek. Jego wszechstronność sprawiła, że tego rodzaju urządzenia są coraz częstszym elementem wyposażenia gabinetów medycyny estetycznej. Pacjenci chwalą sobie dobre efekty – blizna staje się mniej widoczna już po jednym lub dwóch zabiegach. Laser jest także bezpieczny, a okres rekonwalescencji jest krótki, co pozwala szybko wrócić do codziennych zajęć.
Laserowe usuwanie blizn odbywa się poprzez wytworzenie w skórze drobnych otworów, co pobudza tworzenie zdrowego naskórka.

Zabieg krok po kroku
Na godzinę przez na skórę pacjenta zostaje nałożony krem znieczulający – dzięki temu można wyeliminować uczucie dyskomfortu. Lekarz musi starannie zaplanować przebieg terapii dobierając moc i głębokość penetracji lasera oraz wyznaczając obszar, na którym będzie on działał. Urządzenie w trakcie zabiegu emituje wiązki promienia laserowego, które działając na skórę pobudzają ją do regeneracji. Gojenie następuje w ciągu tygodnia. Za około 4 tygodnie można powtórzyć zabieg dla całkowitego wyleczenia blizn. Pacjenci mają różne potrzeby co do ilości przeprowadzanych zabiegów, efekty są zauważalne od razu, jednak najczęściej terapia jest powtarzana kilkukrotnie.
Bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza po zabiegu – przez dobę nie powinno się opuszczać domu, gdyż skóra jest wrażliwa na wszelkie infekcje. Należy zrezygnować także ze stosowanych na co dzień kosmetyków. Po 48 godzinach można zastosować krem nawilżający – najlepiej polecony przez lekarza. Może on zadecydować także o konieczności przyjmowania leków przeciwwirusowych lub antybiotyku, jednak nie jest to regułą i zależy od konkretnego przypadku.