Trwa ładowanie proszę czekać ...

Modelowanie kształtu twarzy podkładem

5 kwietnia 2017

Wśród wielu makijażowych trików bardzo popularne jest modelowanie kształtu twarzy. Odpowiednio dobrane i użyte kosmetyki pozwalają oszukać naturę i nie tylko wyglądać lepiej, ale także czuć się bardziej pewnie. Jednocześnie makijaż nie może być zbyt widoczny – za ciemny odcień pudru nie doda nam uroku, ale będzie wyglądał nienaturalnie. Efektu porcelanowej cery nie osiągniemy natomiast wybierając zbyt jasny odcień. Podczas wizyty w sklepie musimy znaleźć produkty, które od koloru cery różnią się maksymalnie o jeden ton. Wbrew pozorom tyle wystarczy, by wymodelować kontur twarzy.

Jak wybrać podkład?
Najważniejsze jest znalezienie odcienia, który będzie idealnie wtapiał się w skórę. Dopiero potem możemy dobierać produkty do modelowania różniące się maksymalnie jednym tonem. Sztuczne światło w drogerii może jednak nieco przekłamywać kolory, dlatego warto zobaczyć, jak dany podkład prezentuje się w świetle dziennym. Kupując produkty do modelowania twarzy warto zdecydować się na jedną markę – wówczas będzie nam łatwiej dobrać odcienie, każda firma stosuje bowiem własną numerację i niekoniecznie muszą ze sobą współgrać.

Najpopularniejsze sposoby modelowania kształtu twarzy
Wiele kobiet skarży się na defekty twarzy, które chciałoby zatuszować. Posługując się podkładami w różnych odcieniach można podkreślić niektóre obszary, a inne uczynić mniej widocznymi. Najważniejsza zasada mówi, że to, co chcemy wyeksponować rozjaśniamy, natomiast problematyczne partie przyciemniamy.

Okrągła twarz – wyszczuplenie twarzy to życzenie wielu kobiet. Zbyt krągłe policzki można wysmuklić nakładając ciemniejszy podkład na ich boczną część. Najlepiej robić to od żuchwy w kierunku uszu – czyli w miejscu gdzie najbardziej się rozszerzają.

Twarz trójkątna – niestety jest najtrudniejsza do wymodelowania, ale jej proporcje można poprawić wykorzystując jasny podkład. Nakładamy go na policzkach, łukiem, od linii ust do nosa.

Podłużna twarz – przy jej modelowaniu istotne jest optyczne poszerzenie niektórych obszarów – w tym celu należy nanieść jasny podkład na dół policzków i boki czoła. Dzięki temu twarz zostanie także rozświetlona.

Twarz kwadratowa – wiele kobiet uważa, że przy takim kształcie twarzy żuchwa jest zbyt masywna. Aby to skorygować przydatny będzie ciemny podkład nałożony na dolną część twarzy wzdłuż podbródka. Należy zadbać o jego płynne rozprowadzenie i połączenie z jaśniejszym odcieniem w górnych partiach twarzy.