Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co to jest mezoterapia i jakie są jej rodzaje?

5 kwietnia 2017

Gabinety medycyny estetycznej oferują wiele zabiegów poprawiających kondycję skóry. Część z nich nosi nazwę mezoterapii – polegają na dostarczeniu do głębszych warstw skóry leków i substancji odżywczych, które aplikowane w ten sposób wykazują większą skuteczność działania.
Klientki cenią zabiegi mezoterapii przede wszystkim ze względu na ich bezpieczeństwo i skuteczność. W ten sposób można zmniejszyć widoczność blizn, zmian potrądzikowych, rozstępu oraz cellulitu. Mezoterapia łączona z innymi zabiegami (m.in. peelingiem czy mikrodermabrazją) pozwala przeciwdziałać starzeniu się skóry i usuwać pierwsze objawy tego procesu. Spłycenie zmarszczek i poprawa jędrności oraz gęstości skóry to efekty bardzo pożądane i doceniane przez pacjentki. Uzupełnieniem substancji wprowadzanych w głąb skóry są preparaty używane powierzchniowo, dobrane do indywidualnych potrzeb. Mają one za zadanie nawilżyć skórę, działać odmładzająco i przeciwzapalnie.

Rodzaje mezoterapii
- Igłowa – preparaty wprowadzane są w głąb skóry poprzez mikronakłuć o głębokości od 0,5 do 4 mm. Metoda ta nie tylko przyspiesza wnikanie substancji aktywnych, ale także samo nakłuwanie pobudza skórę do samoregeneracji. Tworzące się nowe włókna kolagenowe i elastyna odpowiadają za młodszy wygląd skóry oraz poprawę jej elastyczności.
Ze względu na bardziej inwazyjny charakter zabiegu powinien być on przeprowadzany przez doświadczonego lekarza. Istnieje kilka technik wykonywania mezoterapii igłowej w zależności od wykorzystywanych urządzeń – może to być strzykawka z igłą, pozwalająca na większa precyzję, pistolet, roller lub dermapen, czyli najnowocześniejsze urządzenie z dwunastoma mikroigłami.

- Bezigłowa – alternatywą dla mezoterapii igłowej jest wykorzystanie zjawiska elektroporacji. Zmiany w komórkach skóry zachodzą pod wpływem działania wysokonapięciowego pola elektrycznego. Zabieg jest bezbolesny, co bardzo cenią sobie pacjentki. Zadowalające są również efekty mezoterapii bezigłowej, która szybko spłyca zmarszczki i powoduje poprawę struktury i kolorytu skóry.

- Sonoforeza – w tego rodzaju zabiegach na skórę oddziałują ultradźwięki. Najlepiej sprawdza się w walce z trądzikiem, bliznami oraz rozszerzonymi naczyniami włosowatymi.

- Jonoforeza – podobnie jak w przypadku mezoterapii bezigłowej w jonoforezie na cerę oddziałuje prąd stały. Substancje aktywne są transportowane w głąb skóry w postaci jonów.